Naše společnost dodává železobetonové konstrukce pro různé druhy hal, dle potřeb projektantů a investorů. Nejčastější formou konstrukce je železobetonový prefabrikovaný skelet.

Pro koho je vhodná ?

Jedná se o vhodné řešení pro průmyslovou výstavbu a veškeré komerční objekty. Konstrukci je možné kombinovat s různými typy opláštění - z našich zkušeností především se sendvičovými panely. U střešního souvrství se nabízí dnes poměrně častá skladba trapézového plechu s izolacemi - kladeno na železobetonové vazníky. Zkušenost máme i se střechou ze sendvičových panelů v kombinaci s pokládkou hydroizolační folie.

Jaké má výhody a nevýhody ?

Výhody železobetonu zahrnují především volnost v tvarovém řešení stavby a zároveň variabilitu prostoru. V případě prefabrikované konstrukce nám šetří čas tolik na stavbě cenný. Důležitá vlastnost je vyšší požární odolnost oproti jiným typům konstrukcí. V případě celoželezobetonové stavby získáváme skvělé izolační vlastnosti.

Při realizaci spolupracujeme s prověřenými dodavateli, kteří konstrukci navrhují na míru danému projektu. Prefabrikované konstrukce je možné dodat od základových prvků, přes schodiště až po stropní panely tzv. spirolly. 

Nevýhodou je vyšší cena za celkovou stavbu a nemožnost demontáže oproti ocelové konstrukci. Dále při větších rozponech se železobetonová konstrukce stává nehospodárnou a v takových případech volíme taktéž konstrukci ocelovou.